olaj

Tovább növelik az olajkitermelést a vezető olajhatalmak

Tovább növelik az olajkitermelést a vezető olajhatalmak

Az OPEC és a szervezeten kívüli számos olajtermelő ország, köztük Oroszország csütörtökön az együttes napi termelési kvóta 500 ezer hordós növeléséről döntött, ugyanakkor nem tudtak egyességre jutni egy átfogó, a jövő év egészére vonatkozó megállapodásról.

Elvéreztek, de talpraálltak a magyarok kedvenc befektetései – Itt vannak a friss hozamok

Elvéreztek, de talpraálltak a magyarok kedvenc befektetései – Itt vannak a friss hozamok

Lassan kilenc hónap telt el azóta, hogy a világ tőzsdéi összeomlottak a koronavírus-krízis súlya alatt és magukkal rántották a magyar befektetési alapokat is. Bár még sok alap van mínuszban idénre, jó hír, hogy még a legdurvábban beszakadt alapok többsége is szépen elkezdett visszakapaszkodni az idei mélypontról. Az OTP Supra például, a krízis egyik nagy vesztese, november végéig 16,5%-os pluszba került a márciusi összeomlás óta, de a magyarok által legkedveltebb alapok is mind pluszban vannak.

Nyolc hónapos csúcson az olajár

Nyolc hónapos csúcson az olajár

Nyolc hónapos csúcsra emelkedett az olaj árfolyama a mai kereskedésben, miután a ma publikált amerikai olajtartalék-adatok nem várt csökkenést mutattak. Mindezt a vakcinahírekkel fűtött olajpiaci rali hátán, a piaci szereplők ugyanis az olajkereslet fellendülésében reménykednek.

Még durvábban visszafoghatják az olaj kitermelését

Még durvábban visszafoghatják az olaj kitermelését

Az algériai energetikai miniszter szerdán kijelentette, hogy az OPEC+ csoport meghosszabbíthatja a jövő évre vagy növelheti a kőolaj kitermelésének visszafogását, ha a piaci körülmények ezt diktálják.

Korábban elképzelhetetlen lépésre készülhet az olajkartell

Korábban elképzelhetetlen lépésre készülhet az olajkartell

Nagyrészt a koronavírus-válság megoldásának bizonytalan kilátásaitól és időzítésétől függ a globális olajkereslet, ezáltal az olajárak további alakulása. A jövőbeli hazai üzemanyagárakra nézve is meghatározó olajpiacon a hangulat ismét pesszimistábbá vált, és a kereskedők immár nem azt várják, hogy a meghatározó termelő országokat tömörítői OPEC+ decemberben elhalasztja a termelés tervezett növelését, hanem hogy ismét csökkenti azt. Az olajárak szempontjából a koronavírus-válság mögött az amerikai elnökválasztás hatásai is másodlagosak.

Globális tőzsdei kitekintő - online előadás MA

Globális tőzsdei kitekintő - online előadás MA

Kitört az általános optimizmus a tőzsdéken, hisz úgy tűnik, eldőlt az amerikai elnökválasztás, illetve a lehetséges koronavírus vakcina tűzbe hozta az árfolyamokat, és most már minden rózsásnak tűnik innentől kezdve. De vajon tényleg ennyire egyszerű lenne a helyzet és megint sokan elszalasztották a vásárlási lehetőségeket a tőzsdéken a riogatások miatt? Vagy lehetnek még csavarok a 2020-as év hátralévő részében? Egy biztos, számos jó lehetőség van a piacon mind a rövid, mind a hosszabb távon tervező tőzsdei kereskedőknek, persze ehhez fel is kell tudni ismerni a kínálkozó alkalmakat. Ebben segít a Portfolio Trader élő online elemző webináriuma.

Elképesztő gyorsjelentés a Moltól, szárnyal az árfolyam

Elképesztő gyorsjelentés a Moltól, szárnyal az árfolyam

Ma hajnalban tette közzé negyedéves gyorsjelentését a Mol, egészen elképesztő teljesítményről tudtak beszámolni a magyar olajvállalatnál. A Mol a várakozásoknál lényegesen jobb számokat szállított, azz Upstreamben az ACG akvizíció, a Downstreamben a kimagasló finomítói kihasználtság és feldolgozási arány hozott nagy eredményjavulást, az új sztár, a Fogyasztói Szolgáltatások szegmens pedig új rekorddal jelentkezett be, az EBITDA-ja összemérhető a két nagy alaptevékenység eredményével. A hírre nagyot ugrott az árfolyam, tépik a vállalat papírját a befektetők.

Akkora fordulat jött a Molnál, amire kevesen számítottak

Akkora fordulat jött a Molnál, amire kevesen számítottak

Első ránézésre a körülményekhez és a várakozásokhoz képest értelmezhetetlenül nagyot ment a Mol a harmadik negyedévben. Második ránézésre is. A minden szempontból kifejezetten gyenge és egyébként masszívan veszteséges második negyedév után akkora fordulat következett be, amire kevesen számítottak, a Mol a várakozásoknál lényegesen jobb számokat szállított. Az Upstreamben az ACG akvizíció, a Downstreamben a kimagasló finomítói kihasználtság és feldolgozási arány hozott nagy eredményjavulást, az új sztár, a Fogyasztói Szolgáltatások szegmens pedig egy laza új rekorddal jelentkezett be, az EBITDA-ja összemérhető a két nagy alaptevékenység eredményével. Az év eddigi számai alapján a menedzsment is optimistább lett, és már elérhetőnek tartja a korában kitűzött eredménysáv felső szélét.

Pócs István: a megújulók erősítik az országot

Pócs István: a megújulók erősítik az országot

A Covid-19 egyértelműen megmutatta, hogy a megújulóknak stratégiai jelentősége van az energiamixben. Mialatt a honvédséget ki kellett vezérelni egyes erőművekhez, addig a megújulók beavatkozás nélkül termeltek, egyes időszakokban termelési csúcsokat beállítva. A megújulók erősítik az országot. Befektetői szempontból is világos üzenetet adtak, stabil, alacsony kockázatú eszközökként viselkedtek, jól kalkulálható hozamot nyújtva mindazoknak, akik ebbe fektettek, mondta el a Portfolio-nak Pócs István, a PANNON Green Power üzletfejlesztési igazgatója, aki a hazai energetikával kapcsolatban arról is beszélt, hogy Magyarország egyértelműen felkerült a befektetői térképre, erős az európai vonal, de jelen van a keleti tőke is.

Koronavírus: lefeleződött a világ legnagyobb olajtársaságának profitja

Koronavírus: lefeleződött a világ legnagyobb olajtársaságának profitja

A világ legnagyobb oljatársaságának, a Saudi Aramconak a nyereségei gyakorlatilag lefeleződtek a most szeptemberben véget ért negyedévben, a ma közzétett gyorsjelentés alapján. A társaságot, hasonlóan európai és amerikai versenytársaihoz, komolyan megviselte a koronavírus-járvány miatt összeomló olajkereslet. Érdekesség azonban, hogy az olcsó helyi olajnak köszönhetően a vállalat ettől függetlenül még bőven nyereséges volt idén.

Átrendezte az ősz a dollár és a forint piacát. Mi lesz a folytatás? - online előadás MA

Átrendezte az ősz a dollár és a forint piacát. Mi lesz a folytatás? - online előadás MA

A tőzsdei korrekció újra aktiválta az ilyenkor megszokott mozgásokat: erősödött a dollár, gyengült a forint, és az olaj piacán is a lefelé tartó árfolyamok érvényesültek. Ráadásul előttünk van még az amerikai elnökválasztás, amelynek bármilyen kimenetele is lesz, vélhetően nagyobb ingadozást hozhat az árfolyamokban. Ebből kifolyólag érdemes megnézni, hogy milyen forgatókönyvek mentén érdemes gondolkodni, valamint milyen jó beszállási pontokat lehet találni? Ha érdekel egy elemzéssel, ötletekkel teli előadás, akkor a Portfolio Trader élő online elemző webináriuma neked szól.

Nincs megállás, ma is csúnyán megütötték az olajat

Nincs megállás, ma is csúnyán megütötték az olajat

A koronavírus terjedése és az újabb korlátozó intézkedések miatti aggodalmak miatt ma is nagyot esett az olaj ára, miután a befektetők tartanak attól, hogy az előbb említett tényezők miatt a fekete arany kereslete tovább gyengülhet.

Egyedülálló nagybányai festmények és grafikák az ősz egyik legizgalmasabb aukcióján

Egyedülálló nagybányai festmények és grafikák az ősz egyik legizgalmasabb aukcióján

Nagybánya és a városban alkotó, sok esetben ott letelepedő művészek neve örökre összefonódott a modern magyar festészettel, amelynek születésében kulcsfontosságú szerepet játszott. Fél évszázadon át töltött be vezető szerepet a művészeti életben. A Szatmár megyei középkori bányászvárosban dolgozó, a művésztelephez sokféle szállal kapcsolódó festők munkássága jogosan tart számot a gyűjtők kiemelt érdeklődésére. Az ősz egyik legszínesebb aukcióján többek között ilyen értékes és ritka grafikákból, festményekből lehet válogatni.

Évtizedeket uraltak vagyonukkal - Ők az elmúlt 200 év leggazdagabb emberei

Évtizedeket uraltak vagyonukkal - Ők az elmúlt 200 év leggazdagabb emberei

Sokszor elképzelni is nehéz annyi vagyont, amennyivel egyesek több évtizeden keresztül birtokolják a világ leggazdagabb emberének címét. Az elmúlt 200 évben volt olyan, aki három, illetve négy évtizeden keresztül is a világ leggazdagabb emberének mondhatta magát. Őket gyűjtöttük össze lenti cikkünkben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.