olaj

KÖZELEBB - a kortárs művészethez

Új sorozatunkban a vizualitásra, a képek erejére helyezzük a hangsúlyt. Mert egy kép többet ér ezer szónál, de azért mi hozzáfűzünk majd minden esetben egy-két magyarázó mondatot, amik erősítik a hatást és érthetővé teszik a látványt. Egy képbe annyi minden összesűrűsödik, amit látunk ugyan, de nem érzékelünk, benne van egy korszak, egy alkotói gondolat, egy emberi élethelyzet és még annyi réteg, annyi minden más, amit mi nem boncolgatunk, csak megmutatunk egy képet. S akit érdekel, akit hív a látvány, ne álljon meg itt, a benyomásnál, ha belemászott az adott kép a fejébe, járjon csak utána!

Vége a globalizmusnak, az évszázad konfliktusai országok szétszakításáról fognak szólni

Vége a globalizmusnak, az évszázad konfliktusai országok szétszakításáról fognak szólni

A koronavírus-krízis elhozta a globalizmus végét, a XXI. század polgárháborúi már nem a nemzetközi utópia felépítéséről, hanem korábban egységes országok szétszakításáról fognak szólni – véli Dr. Robert C. Castel, izraeli biztonságpolitikai szakértő, akivel az idei Brain Bar után beszélgettünk. Ha az Egyesült Államok nem omlik össze egy új típusú "hideg polgárháború" miatt, megvédhetik Kínától a domináns világhatalmi pozíciójukat; Kína túlságosan függ Amerikától ahhoz, hogy átvegye a szerepüket - mondta el a szakember. A napokban megkötött közel-keleti békeszerződésről Castel úgy gondolja, hogy bár semmi garancia nincs rá, hogy tartós lesz, mindenképpen valami újat mutat azokhoz képest a próbálkozásokhoz képest, melyeket az elmúlt 30-40 évben láthattunk a helyzet rendezésére. Egy amerikai-iráni háború lehetőségéről elmondta: nem áll Irán érdekében most egy konfliktus, a novemberi választásokat most biztosan kiülik, de Biden elnöksége kétség kívül kedvezőbb lenne számukra, mintha Trump maradna hatalmon.

A koronavírus-járvánnyal véget érhetett az olaj nagy korszaka is

A koronavírus-járvánnyal véget érhetett az olaj nagy korszaka is

A globális olajkereslet jó eséllyel már soha nem tér vissza a koronavírus-válság előtti szintekre a BP szerint. A vállalat ezzel az első olyan nagy olajtársaság, amely szerint az olaj iránti kereslet növekedése véget érhetett, ugyanakkor más vélemények szerint a növekedés korszaka még akár több mint egy évtizedig is tarthat.

Egyre borúsabbak az olajpiac kilátásai, hosszú időbe fog telni a kilábalás

Egyre borúsabbak az olajpiac kilátásai, hosszú időbe fog telni a kilábalás

A héten már az OPEC is visszavágta az idei évre vonatkozó keresleti előrejelzését, és most megtette ugyanezt a Nemzetközi Energia Ügynökség is. Az IEA szerint a gyenge olajpiac hangulat és a koronavírusos esetszámok növekedése, amelyek a leginkább hatással vannak a fekete arany keresletére.

OPEC: Tovább esik az olaj iránti kereslet

OPEC: Tovább esik az olaj iránti kereslet

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) csökkentette az olaj keresletével kapcsolatos előrejelzéseit. Jelenlegi várakozásaik alapján az átlagos napi olajkereslet 90,2 millió hordó körül alakul majd 2020-ban. Az alacsonyabb számok elsődleges oka a lassabb gazdasági kilábalás és a növekvő koronavírus esetszám.

Aki kimarad, az lemarad! Mutatunk néhány izgalmas befektetést

Aki kimarad, az lemarad! Mutatunk néhány izgalmas befektetést

Az idei év a tőzsdéken a technológiai vállalatok részvényein túl a nyersanyagokról is szól, utóbbiaknál is a járvány és annak következményei okoztak jelentősebb mozgásokat, az aranyban, az olajban vagy éppen az építésre alkalmas fa továbbra is izgalmas befektetés lehet.

Ijesztő volt a víruspánik a magyar befektetési alapoknál, de a legrosszabbon már túl vagyunk

Ijesztő volt a víruspánik a magyar befektetési alapoknál, de a legrosszabbon már túl vagyunk

Már szinte nyoma sincs a koronavírus-válságnak a magyar befektetési alapok többségén. Annak ellenére, hogy a piac mintegy 88%-a mínuszba fordult az év elején és akár 20%-os árfolyamveszteségeket is láthattunk, mára a piac többségénak idei hozama már pluszba fordult. A legnagyobb alapok – különösen az ingatlanalapok – szépen átvészelték az időszakot, a legnagyobb abszolút hozamú alap, az OTP Supra viszont még mindig komoly mínuszban van, bár már 13%-ot ledolgoztak az esésből.

Beszakadt az olaj

Beszakadt az olaj

Nagyot esett az olaj ára kedd délután, miután az emelkedő koronavírusos esetszám miatti gyenge kereslettel kapcsolatos aggodalmak vegyültek a ténnyel, hogy a vége van Amerikában a nyári vezetési szezonnak így a benzinkereslet számára szezonálisan gyenge időszak kezdődött el.

A Mol a régió vezető vállalata akar lenni az újrahasznosításban

A Mol a régió vezető vállalata akar lenni az újrahasznosításban

A Mol stratégiai partnerségre lépett a svájci, Meraxis kereskedelmi cégcsoporttal, ennek keretében a két cég újrahasznosított alapú poliolefin műanyagkeverék (kompaundok) fejlesztésébe és gyártásába kezd, majd ezek globális terjesztését is vállalja. A Mol elkötelezett a fenntartható vegyipar mellett és hosszútávú célja, hogy újrahasznosításban Kelet-Közép-Európa vezető vállalata legyen.

Mindent IS adnak ma a tőzsdéken

Mindent IS adnak ma a tőzsdéken

Nem csak a részvény, de a nyersanyag és devizapiacokon is eladási hullám söpört ma végig. Az esés mértéke nem drámai, de széles bázisú, az eszközök széles körét érinti, és sok esetben hetek, hónapok óta nem látott mértékű.

Kutyaszorítóba került a Saudi Aramco

Kutyaszorítóba került a Saudi Aramco

Komolyabb átalakításokat hajtott végre menedzsment szinten a Saudi Aramco a magasabb jövőbeli profitabilitás elérése érdekében. A vállalat ugyanis nehéz helyzetbe került az olajárak esése és az OPEC+ keretében kötött kitermelési korlátozás következtében, mivel korábban jelentős mértékű osztalék kifizetésére tett ígéretet a részvényesek felé.

Ratatics Péter: Rövid távon az emberek viselkedése, a gazdaság dinamikája vissza fog rendeződni

Ratatics Péter: Rövid távon az emberek viselkedése, a gazdaság dinamikája vissza fog rendeződni

A járványt követő korlátozó intézkedésekkel, határzárakkal márciusban felgyorsult a dominóeffektus, a Mol is alaposan megérezte a pandémia negatív hatásait, jelentősen visszaesett az üzemanyagértékesítés, a nemzetközi olajnagyhatalmak közti viaskodások következtében túlkínálatossá vált piacon rekordgyorsasággal esett az olajár, ilyenre 15 éves szakmai karrierjéből nem is emlékszik Ratatics Péter, a Mol-csoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója. A menedzser szerint azonban rövid távon az emberek viselkedése, a gazdaság dinamikája vissza fog rendeződni, az elmúlt hónapokban jól vizsgázott home office pedig nem megoldás mindenre, ebből a szempontból továbbra is van létjogosultsága az épülő Mol-székháznak. Ratatics Péterrel válságkezelésről, az otthon végzett munka számonkéréséről, iparági konszolidációról, a szektor részvényeinek árazásáról, az új székházról és a mobilitási szolgáltatások jövőjéről is beszélgettünk, utóbbival kapcsolatban elhangzott, hogy reális elképzelés, hogy a jövőben a Mol szolgáltatásait igénybe véve Budapestről lemenjünk az Adriára.

Végzetes hatása lehet az olaj drágulásának - Felbomlás felé tart az olajkartell szövetsége

Végzetes hatása lehet az olaj drágulásának - Felbomlás felé tart az olajkartell szövetsége

Tovább mélyítheti az olajkartell és a vele együttműködő országok, elsősorban Oroszország szövetségén már régebb óta mutatkozó repedéseket az olajárak elmúlt hónapokban látott emelkedése. Az olajországok kitermelési és árfolyamcéljainak jelentős eltérése akár végzetes is lehet a már amúgy is feszült egyensúlyozásra kényszerülő OPEC+ szövetség számára, melynek esetleges kudarca jóval súlyosabb következményeket is maga után vonhat és akár súlyos, globális hatásokkal járó geopolitikai konfliktusok kockázatát is magában hordozhatja a Közel-Keleten.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.