otp

Szárnyaltak az amerikai indexek

Szárnyaltak az amerikai indexek

Az európai tőzsdéken mérsékeltek voltak az elmozdulások, a nagy sztori most a magyar részvénypiacon van, nagy forgalom mellett száguldott az OTP és a Mol is, miután a kormány szigorításokat jelentett be a befektetési alapoknál. 2023. július 1-től a kötvényalapok, részvényalapok és vegyes alapok portfóliójában legalább 60%-nak kell lennie az értékpapírok súlyának ez pedig megmozgatta a részvénypiaci befektetők fantáziáját, és elkezdték venni a hazai nagypapírokat. Annak ellenére, hogy a mai bejelentés nem egyértelműen jelenti azt, hogy a hazai alapokban a magyar részvénysúlynak emelkednie kell.

A BUX volt a nap sztárja

A BUX volt a nap sztárja

A kormány bejelentését követően mind a négy hazai blue chip árfolyama pluszban zárt, legnagyobb mértékben az OTP részvényei emelkedtek.

Indul a Mol és az OTP rakétája – meddig ralizhatnak?

Indul a Mol és az OTP rakétája – meddig ralizhatnak?

A múlt héten közzétett elemzésünkben mi is megemlítettük, hogy igencsak fontos szintekhez érkeztek a hazai blue chipek, a Richter kitörését követően pedig úgy tűnik, hogy nem kell sokat várnunk, miután ma a Mol és az OTP részvényei is nagy lendülettel emelkednek azt követően, hogy a kormány bejelentette, hogy 2023. július 1-től a kötvényalapok, részvényalapok és vegyes alapok portfóliójában legalább 60 százaléknak kell lennie az értékpapírok súlyának. A bejelentés azonnal felkeltette a befektetők érdeklődését, ezért megnéztük, hogy hol lehetnek a fontos támaszok és ellenállások.

A Mol és az OTP húzza a magyar tőzsdét

A Mol és az OTP húzza a magyar tőzsdét

A kereskedési idő felénél a BUX felülteljesít, a blue chipek azonban vegyes képet mutatnak: amíg számottevő pluszban van a Mol és az OTP, addig kisebb mínuszban a Richter és a Magyar Telekom.

Nem csak nálunk szakadt be a lakáspiac - Mekkora a baj valójában?

Nem csak nálunk szakadt be a lakáspiac - Mekkora a baj valójában?

Amióta 2022 második negyedében először csökkent a kereslet, a hazai lakáspiac fő kérdése az, hogy mi lesz a fordulatból: válság vagy csak megtorpanás, és magával ragadja-e az, az árakat? Ennek megválaszolásában nyújthat segítséget az Eurostat legfrissebb lakáspiaci statisztikája, ami közölte számos európai ország tavalyi, igaz egyelőre előzetes forgalmi eredményeit. Az OTP Ingatlanpont szakértője szerint ez a kitekintés segítheti a tavaly indult hazai piaci hullámzás reálisabb megítélését is.

Dübörög a gyorsjelentési szezon, így reagálnak a tőzsdék

Dübörög a gyorsjelentési szezon, így reagálnak a tőzsdék

Az első negyedéves gyorsjelentési szezoné ma a főszerep a tőzsdéken, vagyis a vállalati hírek befolyásolják a nemzetközi befektetői hangulatot. Tegnap tette közzé legfrissebb számait a Google anyacége és a Microsoft is, ma pedig a Facebook anyacégének az eredményét ismerhetjük meg. Mindemellett viszont aggasztja a befektetőket a First Republic Bank tegnapi jelentése, mely szerint masszív betétkivonást tapasztalt a bank az első negyedévben. Ami pedig a tőzsdei mozgásokat illeti, ma Európában rossz hangulat uralkodott, és az amerikai indexek is lefelé vették az irányt, viszont a nagy technológiai cégek erős gyorsjelentéseit követően a Nasdaq emelkedni tudott.

Nem találja az irányt a magyar tőzsde

Nem találja az irányt a magyar tőzsde

Az európai tőzsdéken ma határozott esés látszik, ehhez képest a magyar tőzsde relatív felülteljesítőnek számít, bár a BUX index csak a tegnapi záróértéke közelében áll.

Őrült ütemben változnak a fiatalok szokásai, de a bankfiók továbbra is kiemelten fontos

Őrült ütemben változnak a fiatalok szokásai, de a bankfiók továbbra is kiemelten fontos

Nem lehet elég korán elkezdeni a pénzügyi nevelést Kökény Dávid, az OTP Bank Termékfejlesztési senior menedzsere szerint, aki a Portfolio-nak elmondta, az ideális az volna, ha a szülők már az első, valamilyen alkalomra, rokonoktól kapott pénz kapcsán elkezdenének pénzügyi kérdésekről beszélgetni a gyerekekkel. Az utóbbi években egyre nő a 16 év alatti ügyfelek száma az OTP Banknál, tapasztalataik szerint a Z generáció már kifejezetten tudatos, úgy tűnik, számukra a legfontosabb, hogy minél több banki szolgáltatás ingyenes legyen, és hogy minél nagyobb legyen a bank digitális képessége.

Újra a bankválságra figyelnek - Lefordultak az amerikai tőzsdék

Újra a bankválságra figyelnek - Lefordultak az amerikai tőzsdék

Kedvezőtlen hangulatban telt a nap az európai tőzsdéken, és Amerikában is lefordultak a vezető részvényindexek, miután a fogyasztói hangulat 9 hónapos mélypontra esett, ráadásul az egyik bajba jutott amerikai bank, a First Republic bejelentette, hogy az ügyfelei rekordmértékben vontak ki betéteket.

Árral szemben úszott a Richter

Árral szemben úszott a Richter

A nemzetközi hangulatnak megfelelően mínuszban zárta a napot a BUX, a hazai blue chipek közül egyedüliként a Richter részvényei zártak pluszban.

Búcsúzik az MKB és a Takarékbank, megtudtuk, mi vár az ügyfelekre

Búcsúzik az MKB és a Takarékbank, megtudtuk, mi vár az ügyfelekre

Több szegmensben is piacvezetőként, 500 bankfiókkal és 800 bankautomatával, teljesen új arculattal indul el a jövő héten az ország új nagybankja, az MBH Bank. A fúziós folyamat és a hétvégi átállás részleteit a Magyar Bankholding mai sajtótájékoztatóján ismertették. Elhangzott: a fintech együttműködéseknek köszönhető újdonságok egy részének belső tesztelése már zajlik, a következő egy-másfél évben, fokozatosan találkozhatnak velük az ügyfelek. Nekik egyébként nincs különösebb teendőjük, a meglévő mobilapplikációik is megmaradnak még egy ideig, miközben a nyáron már egy új mobilbankkal fog jelentkezni a hitelintézet.

Nagy változás a bankoknál: durván belenyúlt a kormány az extraprofitadóba

Nagy változás a bankoknál: durván belenyúlt a kormány az extraprofitadóba

Tudomásunk szerint a bankok számára is teljesen váratlanul jelent meg a hétfő esti Magyar Közlönyben az a kormányrendelet, amely a második félévtől átrendezi a bankok extraprofitadó-terhelését. A változtatás a nettó árbevételről a különadókkal korrigált eredményre helyezi át az adó alapját, és sávossá alakítja a kulcsát. A Portfolio értesülése szerint az OTP a legnagyobb nyertese, a Raiffeisen, az UniCredit és a K&H pedig a legnagyobb vesztese lehet a változásnak.

Egyre rosszabb a hangulat a tőzsdéken

Egyre rosszabb a hangulat a tőzsdéken

Csendesen indul a hét a makroadatok tekintetében, ennek megfelelően az európai részvénypiacokon a bizonytalanság érződött ma, miközben a magyar tőzsde lefelé vette az irányt. Keddtől felpörögnek itthon az események, jön az MNB kamatdöntése, a hét vége felé pedig inflációs és GDP-adatok záporoznak majd Európából és az Egyesült Államokból. Közben a vállalati gyorsjelentések is beindulnak, a héten az amerikai technológiai óriások közül több közzéteszi számait. A tengerentúli tőzsdéken rossz hangulatban indul a hét.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.