telekom

Milliók hitték azt, hogy korlátlan a csomagjuk

Per indul az amerikai AT&T mobilszolgáltató ellen, a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság állítása szerint ugyanis a cég korlátlan adatforgalmat ígért több millió ügyfelének, de sok esetben az adatforgalmat korlátozták. A cég cáfolta a megfogalmazott vádakat és kijelentették, hogy semmilyen szerződésszegést nem követtek el a programban résztvevő ügyfelekkel szemben- írja a CNBC.

Mattheisen: sokkoló, érthetetlen az internetadó!

Sokkoló, érthetetlen az internetadó (tudjuk, a távközlési adó kiterjesztése), minden szereplőt az adatforgalom korlátozására kényszerít, pedig a világ pont az ellenkező irányba megy, nyilatkozta a Portfolio-nak Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója, aki hozzátette, nem egészen újabb sarcra, inkább könnyítésekre számítottak, amikor a kormány az adópolitika felülvizsgálatáról beszélt. A Magyar Telekom álláspontja a netadóval kapcsolatban határozott és világos: a törvénytervezet visszavonását szeretnék elérni, és abban bíznak, hogy a döntéshozók megértik és elfogadják azokat az érveket, amiket a szakma képvisel. A Telekom a jogszabály-tervezetet egyelőre nem tekinti véglegesnek.

Örülhet a Telekom Varga szavainak

Varga Mihály mai szavait úgy is értelmezhetjük, hogy minden internet-előfizetés esetében 700 forint lesz a felső korlát. Amennyiben ez igaz, akkor kalkulációnk alapján a Magyar Telekomnak "csupán" 11,3 milliárd forint lenne a netadóból származó terhe. Azért azon nem lennénk meglepődve, ha nem ez lenne a végleges változat az internetadó mértékével kapcsolatban...

Így jön ki az internetadó-matek?

Hétfő délután új hírek jelentek meg az internetadóval kapcsolatban: egészen délután 3-ig úgy tűnt, hogy minden előfizetés esetében 700 forintos felső korlátot vezetnének be. Ezzel számításaink szerint "csupán" 28 milliárd forint lenne az internet-szolgáltatók új terhe, ami persze nem új (csak a távközlési adó kiterjesztése) és nem is az emberek fizetik meg.

Tényleg a gatyánk is rámegy az internetadóra?

Újabb adót vet ki a távközlési cégekre a kormány, azaz mégsem, egy korábbit terjeszt ki az internetezésre, ami 20 milliárdot hozhat a költségvetésnek, de lehet, hogy 200-at, de az csődbe vinné az internetszolgáltatókat, akkor legyen inkább csak 20-25 milliárd az adóteher, de akkor kellene egy felső korlát, mondjuk nagyjából ezer forintos, vagy legyen inkább csak hétszázas?

Sok itt a kérdés, úgyhogy jöjjön az internetadó szájbarágó!

Az internetadó még sapkával is nagyon durva

Az internetadó tegnap bejelentett első változata igencsak durván hangzott, a szolgáltatókra akár több mint 200 milliárd forintos terhet rótt volna. Azóta észbe kaptak a kormánypárti politikusok, Rogán Antal ma már egy a távközlési adónál látotthoz hasonló felső korlát bevezetéséről beszélt. Ez a lépés töredékére csökkenti az internetes cégek adófizetési kötelezettségét, a teher azonban még mindig elképesztően magas.

Pusztító lehet az internetadó

Első ránézésre ijesztő törénytervezetet tettek közzé tegnap: a kormány internetadó bevezetését tervezi, amely az eddig megjelent sarokszámok alapján brutális mértékű adóterhet jelentene az internetszolgáltatást nyújtó cégeknek. Persze a nyilatkozó politikusok máris finomították az elképzeléseket, Rogán Antal tegnap már egy felső korlát bevezetéséről beszélt, igaz, ennek pontos mértéke egyelőre nem ismert. Az alábbiakban azt vizsgáltuk meg, hogy hogyan hathat a hazai távközlési piac legnagyobb szereplőjére, a Magyar Telekomra az új adó.

Durván elszámolhatta az NGM - 220 milliárdos internetadó jöhet!

Minden megkezdett gigabyte adatforgalom után 150 forintos adót vetne ki a kormány, az NGM számításai szerint 20 milliárd forint adó folyhat be, az internetadóból. Csakhogy a magyarországi internetforgalmi statisztikák alapján ennél jóval nagyobb összeg adódna, az adóteher akár a 200 milliárd forintot is meghaladhatja, véli Kis Gergely, az eNet partnere.

Új különadót kap a nyakába a Magyar Telekom

A nemzetgazdasági miniszter ma egy új, az internetszolgáltatásokra kivetett adóról beszélt. A részletek egyelőre nem ismertek, de az új adót valószínűleg a Magyar Telekomnak is fizetnie kell.

Tőzsdére viszik a Magyar Telekom testvérét

Tőzsdére vinné a szlovák állam az ország legnagyobb távközlési cégében meglévő részesedését. A sztori a Magyar Telekom szempontjából is fontos lehet.

A Magyar Telekom anyacége irányíthatja az autóinkat

Közös vállalatot alapít a Deutsche Telekom és a China Mobile, a cél az, hogy a német vállalat technológiai hátterével és a kínai távközlési cég hálózatával egy olyan rendszert hozzanak létre, amellyel lehetővé válik az egymással kapcsolatban álló és kommunikáló autók irányítása, írja a Süddeutsche Zeitung.

110 milliós bírságot kapott a Vodafone

A Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt. (Vodafone) 2012. november 1. és 2013. március 1. között a Vodafone RED VitaMAX tarifacsomag népszerűsítése során - lényeges információ elhallgatásával - megtévesztette a fogyasztókat - állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal. Ezért a GVH 110 millió forintos bírságot szabott ki a cégre.

Itt a bejelentés: nem fizet osztalékot a Magyar Telekom!

A Magyar Telekom menedzsmentjének most rendelkezésre álló információi alapján, jelenlegi tervei szerint nem fog osztalékot fizetni a 2014. évi eredmény után, áll a Magyar Telekom mai közleményében.

Elnapolva az internet forradalmasítása - Nehéz helyzetben a BTel

Sikersztorinak indult a BTel, az internet forradalmasítását, nemzetközi terjeszkedést ígértek. Ezzel szemben egyre döcögősebben alakul a vállalat finanszírozása szempontjából kulcsfontosságú kötvények visszafizetése, a vállalatnak állítólag NAV tartozása is van, a rossz nyelvek szerint a nemrég végrehajtott ügyfélállomány eladásra is a likviditási helyzet javítása miatt volt szükség, és akkora a baj, hogy állítólag több helyen már a BTel szolgáltatása is akadozik. Csak hab a tortán, hogy még a BÉT is megbüntette a céget (ilyen nem sűrűn fordul elő), ez sem tett jót a részvényárfolyamnak, amely idén már több, mint 60 százalékot esett. Sokan a következő E-Start látják a BTelben, egy nagy ívű, sikeresen induló, de szörnyű véget érő magyar történetet. Takács Krisztiántól, a vállalat elnök-vezérigazgatójától kérdeztük meg, mi történik a cégnél.

Mégis mobilszolgáltató lesz a DIGI

A mobiltenderen elnyert frekvencia felhasználásával a DIGI Magyarországon is önálló, hang- és adatforgalmi szolgáltatást (mobiltelefon és -internet) biztosító hálózat kiépítését és üzemeltetését tervezi.

Privatizációs hullám indulhat Szlovéniában

Tizenöt szlovén állami vállalat privatizációját támogatja a ljubljanai kormány, egyebek mellett a szlovén Telekomét is - nyilatkozta Miro Cerar szlovén miniszterelnök szerdán.

Késik a BTel kötvény-kifizetése

A BTel egyik kötvénybefektetőjét később fizeti ki, erről azonban nem tett közzé rendkívüli közleményt a cég, ezért szabott ki 2 millió forintos büntetést a társaságra a Budapesti Értéktőzsde. Most végre megérkezett a BTel közleménye is.

Jön a negyedik mobilszolgáltató!

Június közepén nagy meglepetést okozott a DIGI, a társaság ugyanis a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone mellett jelentkezett az NMHH által meghirdetett frekvenciákra. Tegnap azt is megtudtuk, hogy a DIGI hang- és internet-szolgáltatásra is alkalmas frekvenciákat szerzett meg, ez alapján pedig a három nagy mellett egy negyedik mobilszolgáltató is elindulhat a magyar piacon. A DIGI lehetséges céljainak megfejtésében Dr. Kis Gergely, az eNET partnere volt segítségünkre.

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.