telekom

Tovább szenved a HTC

A negyedik egymást követő negyedévben számolt be csalódást keltő eredményekről a HTC, aminek hírére október óta nem látott mélypontra estek a részvények. A tajvani okostelefon-gyártó 310 millió tajvani dolláros nettó eredményt ért el a szeptember-decemberi időszakban, ami kevesebb mint a fele annak, mint amire az elemzői konszenzus alapján számítottak a piacok.

A gyorsjelentés főbb pontjai:

- 29%-kal zuhant a negyedik negyedévben a HTC bevétele év/év alapon.
- A működési eredmény szintjén a vártnál kisebb veszteséget könyvelt el a cég.
- A HTC nettó eredménye közel 70%-ot esett az előző év azonos időszakához képest.
- A HTC One hiába csúcstelefon, nem tudja megállítani a HTC piacvesztését a feltörekvő kínai gyártók erős versenye közepette.

Mindenkit lenyomhat új csúcsmobiljával a Samsung!

A Samsung egyik legerősebb fegyvere az okostelefon-háborúban, hogy alkatrészeket, például processzorokat és kijelzőket is magának gyárt. A dél-koreai mobilpiaci óriás tegnap bemutatott egy új chipet, amit következő csúcstelefonjában, a Galaxy S5-ben használhat majd először. Az új chippel minden idők leggyorsabb okostelefonja lesz majd a Samsung úgy csúcskészüléke, aminek legnagyobb fejlesztése a gyorsasága mellett az lesz a pletykák szerint, hogy retinaszkennerrel lesz felszerelve - írja a Business Insider. Ha minden igaz, csak február végéig kell várni a bemutatóra.

Rosszul indul az év a Samsungnak

Rosszul kezdődik az év a Samsung számára, a részvények közel 5%-os zuhantak a ma reggeli kereskedésben és négy hónapja nem látott mélypontra kerültek. A mai mélyrepülés mögött a negatív elemzői vélemények állhatnak, miszerint a won erősödése és a gyengébb marginok miatt akár csökkenhetett is a negyedévben a világ legnagyobb mobilgyártójának profitja. A Samsung hagyományosan közzéteszi előzetesen a főbb eredményszámait a negyedév zárása után nem sokkal, a befektetők ezt jövő keddre várják, így érthető, hogy előtérbe kerültek a cég profitkilátásai.

Céláremelés érkezett a Telekomra

Módosította modelljét a Deutsche Bank elemzője a Magyar Telekom esetében, melynek hatására a célárfolyam enyhén emelkedett, a korábbi 300-ról 307 forintra. Az ajánlás továbbra is tartás.

Mégsem kell az alapítóknak a BlackBerry

Zuhant a BlackBerry árfolyama tegnap azt követően, hogy ismét megingott a felvásárlási sztori. A társaság egykori alapítója, Mike Lazaridis közleményben tudatta, hogy nem áll szándékában kivásárolni a problémákkal küszködő okostelefon-gyártót.

A postába olvad az állami mobilcég

Az MPVI Mobil Zrt. tulajdonosai leszállítják a cég alaptőkéjét és átalakítják a tulajdonosi szerkezetét, hogy beolvadhasson a Magyar Posta Zrt.-be - írja a Népszava a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közleményére hivatkozva.

Telekom részvényeket vett a bennfentes

Szabó János, a Magyar Telekom Nyrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese 2013. december 20-án 10 000 darab Magyar Telekom részvényt vásárolt 302 Ft/darab árfolyamon a Concorde Értékpapír Zrt., mint befektetési szolgáltató közreműködésével.

A szomszédos országokban terjeszkedik a BTel

A Business Telecom Távközlési Nyrt (BTel), igazgatótanácsa megerősítette korábbi felhatalmazását, hogy a menedzsment az aktuális törzstőke maximum 25%-áig saját részvényt vásárolhat, emellett a testület döntött a régiós terjeszkedés elindításáról is. Előzetes felmérések után a társaság menedzsmentje meghatározta, hogy mely szomszédos országokban kíván piacra lépni, felvásárlással vagy leányvállalat alapításával.

Már megint megvennék a Magyar Telekom testvérét

A harmadik számú amerikai mobilszolgáltató meg akarja vásárolni a Deutsche Telekom (DT) amerikai leányvállalatát, tudta meg a Wall Street Journal. A T-Mobile USA-ra a korábbi években már több nagyvállalat is kivetette a hálóját, felvásárolni azonban különböző okokból eddig nem sikerült. A tranzakció a Magyar Telekom szempontjából is fontos lehet, hiszen amennyiben a DT kivonul Amerikából, ismét Európára összpontosíthat, és újra fellángolhatnak a Magyar Telekom felvásárlásával kapcsolatos spekulációk.

60 milliárd forintnyi hitelt vesz fel a Magyar Telekom az EIB-től

A Magyar Telekom hosszú lejáratú finanszírozási megállapodást írt alá ma Budapesten az Európai Beruházási Bankkal (EIB) a jövőbeni vezetékes és mobil szélessávú hálózatfejlesztési projektjeinek finanszírozására, áll a társaság közleményében.

Százmilliókat fizet a Nokia Indiának

Közel félmilliárd dollárt fizethet a Nokia Indiában az adóhatóságoknak annak érdekében, hogy a helyi gyárát át tudja adni a Microsoftnak, aki felvásárolja a finn cég mobilgyártó részlegét - írja a Bloomberg. Az indiai adóhatóságok szeptemberben befagyasztották a Nokia indai eszközeit, amit azzal indokoltak, hogy meg akartak győződni róla, hogy megfelelő forrással rendelkezik adókötelezettségei teljesítéséhez.

Alkalmazottai tizedét elküldi a lengyel telekom cég

A TPSA 2950 alkalmazottjától válik meg a következő 2 évben, közölte a lengyel távközlési vállalat, miután sikerült megállapodnia a szakszervezetekkel. A leépítés az összes alkalmazott közel 10 százalékát érinti.

Erste: 4 éven keresztül nem fizet osztalékot a Magyar Telekom

Az elmúlt hetekben a Magyar Telekommal kapcsolatos rossz hírek többsége már napvilágot látott, ezért az árfolyam elérhette mélypontját, véli az Erste elemzője. Az osztalékkal kapcsolatban azonban már nem ilyen optimista az elemzőház, az eladósodottság leépítése miatt a Magyar Telekom valószínűleg a következő években sem fizet majd osztalékot.

Holland céghez került át a Magyar Telekom

A Deutsche Telekom a Magyar Telekomban meglévő többségi részesedését egy holland vállalathoz csoportosítja át, áll a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal által közzétett engedélyében. A tranzakcióval egy holdingstruktúra kialakítása a cél.

Mégis jön az állami mobilcég?

Az NMHH közzétette a 450 megaherzes frekvenciasáv szabad blokkjára vonatkozó pályázati dokumentációt. A frekvenciablokk díja 150 millió forint, a Világgazdaság úgy tudja, hogy az MVM Zrt. lehet a kiíráson a befutó.

Somorjai Éva Magyar Telekom részvényeket vett

Somorjai Éva, a Magyar Telekom Nyrt. humán erőforrás vezérigazgató-helyettese közel 3,5 millió forint értékben vásárolt a társaság részvényeiből.

250 forintig is eshet a Magyar Telekom

A frekvenciavásárlások magas díja miatt az alapkezelők többsége már számított arra, hogy a Magyar Telekom nem fizet osztalékot az idei eredmény után, és olyan is van aki szerint ennek a forgatókönyvnek az optikája még jobb is, mintha éveken keresztül alacsony osztalékot fizetne a társaság. Több profi befektető most lett igazán optimista az MTellel kapcsolatban, hiszen a rossz hírek már kijöttek, az alapkezelők alulpozícionáltak a társaság papírjaiban, a jövő évi eredmény után pedig akár 35-40 forintos osztalékot is fizethet a vállalat. Van azonban olyan alapkezelő is, aki azt is elképzelhetőnek tartja, hogy 250 forintig esik az árfolyam.

Nem fizet osztalékot a Magyar Telekom

A Magyar Telekom a most rendelkezésre álló információi alapján és jelenlegi tervei szerint nem fog osztalékot fizetni a 2013. évi eredmény után, áll a társaság közleményében. A hír sokakat meglepetésként érhet, csupán egyetlen elemző volt, aki ezzel a forgatókönyvvel számolt.

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.