2026. május 11. 15:24 | Tar Gábor
Lannert Judit: A Klebelsberg Központ szerepét felülvizsgáljuk
A Klebelsberg Központ, mint központi hivatal irányító szerepét és a tankerületi központok működését felülvizsgálja az új kormány, mondta Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszterjelölt az Országgyűlés oktatási bizottságában tartott meghallgatásán, amelyről élőben tudósítottunk. Kitért arra is, hogy az egyetemek autonómiájának helyreállítása érdekében átalakítják a kuratóriumi rendszert, előkészítik a KEKVA-rendszer átalakításának koncepcióját.