webbeteg

A sónak mennie kell

Bár só létfontosságú, sajnos az egészséges mennyiség többszörösét fogyasztjuk. A szakemberek által ajánlott napi beviteli mennyiség napi 5 g (5000 mg), ezzel szemben átlagosan 17-18 g-ot fogyasztunk (!). Miért kell(ene) csökkentened a sóbevitelt? Hogyan kezdd el a sófogyasztás csökkentését? Cikkünkből kiderül.

Itt a parlagfűszezon - készen állsz?

Augusztus elején országszerte megjelent a parlagfű virágpora a pollencsapdákban, a hónap második hetétől pedig már várhatóan mindenhol tüneteket okozó koncentrációban lesz jelen a levegőben - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat.

Kiütéses leszel a napon? Lehet, hogy a gyógyszered teszi

Hiába a naptej, a kalap és a napszemüveg, ha bőrödet belsőleg nem készíted fel a napsugarak ellen. A hirtelen, különösebb előzmény nélkül megjelenő ekcémás, csalánkiütéses, bőrpírrel járó tünetek mögött egyes fényérzékenységet okozó gyógyszerkészítmények szedése is állhat.

Iszol te eleget?

Egy felnőtt ember napi vízigénye 2,5-3 liter, ebből nagyjából másfél liternyit viszel be a szervezetedbe folyadék formájában. Minden, amit tudni szeretnél a nyári folyadékbevitelről.

Honnan tudod, hogy vitaminhiányod van?

Mennyi a vitaminszükségleted? Miért van szükséged vitaminokra? Egyáltalán mi a vitamin? Összeállításunk első cikkéből megtudhatod.

Otthonod veszélye: a radon háttérsugárzás

A lakásodban, az irodában több veszély fenyeget, mint gondolnád. Az emberek nem ügyelnek eléggé a beltéri levegő minőségére, ami nem csoda, hisz a veszélyforrások többségét egy átlagember nem is ismeri. Előre szólunk: szellőztess!

Új, gyógyszereknek ellenálló candida-típus terjed

Az Egyesült Államokban nemrég adtak ki klinikai figyelmeztető tájékoztatást egy újfajta, fertőzést okozó, antibiotikumokra ellenálló, kórházban fekvő betegeknél súlyos betegséget okozó élesztőgomba, az úgynevezett Candida auris miatt - írja a Webbeteg.hu. Kell-e tartani Magyarországon a candida ezen típusától? Hogyan előzheted meg a hagyományos candida-fertőzést?

Nyári veszélyek: így védekezz a rovarcsípések ellen

Az esetek többségében a rovarcsípések ártalmatlanok, viszont megeshet, hogy fájdalmasak vagy viszketnek. A darázscsípések például igen kellemetlenek lehetnek, és könnyen kiválthatnak allergiás reakciót. A rovarcsípés-allergiában szenvedőkre egy-egy szúrás életveszélyes is lehet!

Baj is lehet a strandolásból, ha nem vigyázol

Baktériumok, vírusok, gombák és egyéb kórokozók okozhatnak bajt a strandokon, uszodákban és a termálfürdőkben. Amennyiben néhány alapszabályt betartasz, csökkentheted a fertőzés kialakulásának esélyét.

Hogyan sportolj a nyári hőségben?

Mindig nagy öröm szabadban edzeni, viszont ha túlságosan meleg van, sok probléma adódhat. Mire kell figyelned a kánikulában történő sportolásnál?

Ezernyi szövődménye lehet a cukorbetegségnek

Az 1-es típusú cukorbetegség nem csupán kialakulásában és tüneteiben különbözik a 2-es típusútól, hanem a lehetséges szövődményeit tekintve is. A cukorbetegségről a diabétesz világnapján, II. rész.

2040-re tízből egy ember cukorbeteg lesz

Június 27. a cukorbetegség világnapja. A betegség Magyarországon óvatos becslések szerint is 800 ezer embert (!) érint, és ez a szám várhatóan emelkedni fog. Mit kell tudni a diabéteszről?

Mit tehetsz nyaralás közben az allergiáddal?

Az allergiásoknak és az asztmásoknak odafigyelést igényel a nyaralás szervezése. Adunk néhány hasznos tippet, hogy zökkenőmentesen élvezhesd a pihenést allergiásként.

Mire figyeljünk oda kánikula idején?

A kánikula minden 60 év feletti ember szervezetét megterheli, azonban a fiatalabbakra is komoly veszélyt jelenthet, amennyiben nem figyelnek oda magukra. Mit egyél, mit igyál a hőségben?

Milyen veszélyek leselkednek rád a nyári kánikulában?

A nagy hőség komoly megterhelést jelent szervezeted számára, amelynek törekednie kell hőmérsékletének állandó szinten tartására. A hőség legfőképp az idősekre és a gyermekekre veszélyes, de egészséges emberre nézve is rizikót jelent. A vízmérgezéstől a napszúrásig, első rész.

Bárhol leéghetsz: mire figyelj napozáskor?

Cikksorozatunk első részéből megtudhattad, miért veszélyes a leégés és a túlzásba vitt szoláriumhasználat. Most elmondjuk, mire kell még figyelned a fényvédelemmel kapcsolatban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.