Előfizetői tartalom

Csehország: euro 2012-ben?

Portfolio
Miroslav Klousek cseh pénzügyminiszter egy szombaton közölt interjú szerint 2012. január 1-től tartaná bevezethetőnek az eurot Csehországban. Egyelőre az országban hivatalosan elfogadott céldátum nincs, de márciusban terjeszti a pénzügyi tárca a kormány elé az euro bevezetésének tervét.

Az euro bevezetésének céldátumát hazánkhoz hasonlóan többször változtatták már Csehországban, a legutóbbi elképzelések 2010-ről szóltak. Az euro bevezetését azonban késleltetheti az államháztartás helyzete, ugyanis a következő években feltehetően a korábbinál nagyobb hiánnyal működhet majd az államháztartás. Az infláció Csehországban tartósan alacsonyan alakult...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés