Előfizetői tartalom

Történelmi átrendeződés: Már az arany a világ legnagyobb jegybanki tartalékeszköze

Portfolio
Az Európai Központi Bank legfrissebb jelentése szerint az arany 2025 végére megelőzte az amerikai államkötvényeket, így a világ legnagyobb jegybanki tartalékeszközévé vált, ami nagyrészt az elmúlt évek rekordmértékű áremelkedésének, valamint a dollárról történő tudatos diverzifikációnak köszönhető - számolt be a Financial Times.

Az EKB kedden közzétett adatai alapján az arany a globális jegybanki tartalékok 27 százalékát tette ki 2025 végén, szemben az egy évvel korábbi 20 százalékkal. Ezzel párhuzamosan az amerikai államkötvények részaránya 25-ről 22 százalékra csökkent, míg az euróalapú tartalékeszközök aránya változatlanul 15 százalék maradt. A tartalékok összetételének átrendeződése...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés