Előfizetői tartalom

Lengyelország: euró csak 2011-12-ben ?!

Portfolio
Lengyelország euróövezeti csatlakozása akár 2011-12-ig is késhet, hacsak nem fogadnak el igen céltudatos menetrendet a közös valuta bevezetésére - idézte az MTI lengyel Nemzeti Bank pénzügypolitikai tanácsának tagját, Grzegorz Wojtowiczot.

- A 2007-es csatlakozás elérhetetlen számunkra - fogalmazott Wojtowicz. Az első lehetséges dátumot a szakértő 2008-nál látja. De ha elmaradunk a tervezgetéssel, akkor kiderülhet, hogy csak 2011-12-ben csatlakozhatunk - idézte Wojtowiczot a Gazeta Wyborcza című lengyel lap hétfőn. Lengyelország korábban a gyors, 2006-2007-es csatlakozás mellett volt, majd az időpontot 2009-10-re...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés