Előfizetői tartalom

Medgyessy : 2008. január 1-től az EURÓ a hivatalos fizető eszköz (2.)

Portfolio
Medgyessy Péter, miniszterelnök a mai kormányülés után bejelentette, hogy 2008. január 1-tõl az euró lesz Magyarországon is a hivatalos fizetõeszköz.

Az euró bevezetését mind makrogazdasági, mind mikrogazdasági szinten kedvező hatásúnak értékelte. A vállalkozások számára megszűnik az árfolyamkockázat, nem lesz tranzakciós költség. Az euró bevezetése a magyarországi rendszerváltás beteljesedése, egyben jelkép is - mondta a miniszterelnök. ...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés