Előfizetői tartalom

Bankszövetségi huzavona - jöjjön inkább az extra nyereségadó?

Portfolio
A bankok, takarékszövetkezetek és lízingcégek egyöntetű, egyeztetett álláspontja szerint vissza kellene térni az eredeti kormányjavaslathoz és inkább a 8%-os extra nyereségadót fizetni a kamatkülönbözet adó helyett

- ez volt a konklúziója a tegnapi bankszövetségi egyeztetésnek több mai napilap beszámolója szerint is. Mi a bankok problémája? . A fő problémája a bankok és különösen a takarékszövetkezetek többségének nyilvánvalóan az, hogy a kamatkülönbözet adó fizetése mindenkit érint, s így a leghatékonyabban működő kevesek (pl. OTP Bank) relatív kevesebbel járulnak hozzá...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés