Előfizetői tartalom

Ismét emelt a FED, további szigorítás jöhet - rossz hír

Portfolio
A várakozásoknak megfelelően 15. alkalommal is 25 bp-tal emelte az irányadó kamatszintet a FED Nyíltpiaci Bizottsága tegnap este, mellyel FED Funds rate célértéke 4.75%-ra változott. Az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény a közleményben jelezte: "további monetáris szigorításokra lehet szükség" a kockázatok egyensúlyban tartása érdekében. Ez a várhatóan tovább csökkenő kamatkülönbözeten keresztül rossz hír a feltörekvő piacok számára.

A FED jelzése miatt ismét magasabbra tolódott az a lehetséges kamatszint, ahol tetőzhet a lassan két éve tartó folyamatos szigorítási sorozat. A piaci árazások alapján a szereplők már most szinte biztosra veszik a május 10-i újabb kamatemelést, egyelőre azonban bizonytalanok a júniusi újabb szigorításban.Kapcsolódó cikkünk2006.03.28 09:36 Főpróbák után: első vezénylés...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés