Előfizetői tartalom

Mikor lehessen nyugdíjba menni a pénztártagoknak?

Portfolio
A magánnyugdíjpénztárból ugyan elvileg bármikor nyugdíjba lehetne menni, de a kifizetés kezdetét az első pillérből származó nyugdíj kezdetéhez kell igazítani véli Erdős Mihály a Magyarország Holnap Nyugdíj és Időskor Kerekasztalának (NYIKA)szakértője.

Elvben nincs akadálya annak, hogy valaki a magánnyugdíjpénztárából akkor menjen nyugdíjba, amikor csak akar. Ez nem teszi tönkre a második nyugdíjpillért, hiszen itt mindenki csak annyi pénzt kap vissza, amennyi befizetéseiből, illetve azok hozamából összegyűlik. Csakhogy mivel a rendszer kötelező, a társadalmilag megcélzott nyugdíjszintet pedig az első és a második pillérből...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés