Előfizetői tartalom

A lengyelek már meglépték - mi lesz a forinttal?

Portfolio
Lengyelország az Európai Unióból euróban érkező támogatások egy részét egy állami tulajdonban lévő bankon kereszül zloty-ra váltotta a devizapiacon - áll a pénzügyminisztérium szerda délutáni közleményében.

A miniszterelnök tegnapi bejelentésével összhangban Lengyelország a mai napon az Európai Unióból érkező támogatások egy részét zloty-ra váltotta a devizapiacon a "kedvező" árfolyamok miatt - áll a közleményben. A tranzakció az állami tulajdonú Bank Gospodarstwa Krajowego bankon keresztül valósult meg - írja a Reuters. A bejelentést követően a lengyel zloty 0.5%-ot erősödött....

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés