Előfizetői tartalom

USA: a válság miatt jóval kevesebb újság fogy

Portfolio
A válság miatt jelentősen visszaesett az átlagos napi újságpapír-forgalom az USA-ban. Az október-márciusi időszakban már csak 34.4 millió példányt dobtak piacra naponta, ami 7 százalékkal alacsonyabb, mint egy évvel korábban - derül ki az Audit Bureau of Circulations (ABC)tegnapi jelentéséből.

Az ABC 395 napilapra kiterjedő statisztikája szerint a 2008 októbere és 2009 márciusa közötti hathónapos periódusban tovább csökkent a nyomtatott sajtótermékek kereslete az USA-ban. A 25 vezető napilap közül egyedül a Wall Street Journal forgalma emelkedett, 0.6 százalékkal 2.08 millióra. A keresletgyengülés nem új keletű: az átlagos napi újságpapír-forgalom már a 2007...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés