Előfizetői tartalom

Csökkent a költségvetési intézmények adósságállománya

Portfolio
Márciusban 1.3 milliárd forinttal 20.5 milliárd forintra csökkent a költségvetési intézmények adósságállománya - hívja fel a figyelmet cikkében a Napi Gazdaság. Az adósságállomány mögött egymással ellentétes folyamatok állnak: az állammal szemben fennálló tartozás 400 millióval 900 millió forintra nőtt, míg a kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány 1.7 milliárddal 19,6 milliárd forintra csökkent február végéhez mérten.

Az összes adósság 49 százaléka jelentkezik az Oktatási és Kulturális Minisztérium fejezetnél, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél. A Pécsi Tudományegyetemen, ahol az adósságállomány 4.3 milliárd forint, továbbra is kincstári biztos működik. Szintén kincstári biztos működik az Állami Egészségügyi Központban és a Közigazgatási...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés