A Népszava foglalta össze cikkében, hogy a tárcavezető miről beszélgetett péntek reggel Fiala Jánossal. "Ez egy sikeres modellváltás volt, az eredmények egyértelműen igazolják, akár a kiválásági rangsorokat, akár a nemzetköziesítési mutatókat, a külföldi hallgatók arányát nézzük. Úgy gondolom, ez még nagyon sok előnyt tartogat a jövőre vonatkozóan most még hagyományos formában működő egyetemek számára" - mondta a lap tudósítása szerint.
Navracsics Tibor szerint „sokasodnak az érvek” az ELTE, a BME, a Képzőművészeti Egyetem vagy a Zeneakadémia átalakulása mellett, és bár „nem biztos, hogy mindegyiknek lenne értelme”, neki van tudomása arról, hogy „fontolgatják” az alapítványi átalakulást, hiszen sokkal több forrást kaptak az utóbbi időben, mint a magyar felsőoktatás 1990 óta bármikor.
Navracsics Tibor egyébként a jövő héten Varga Judittal indul brüsszeli útra tárgyalni az Erasmus-program EU-s támogatásainak a feloldásáról. Ha nem sikerül megállapodniuk, az Orbán-kormány kész az Európai Unió Bírósága elé vinni az ügyet - emlékeztet a lap, amely azt is hozzáteszi: Navracsics Tibor a veszprémi Pannon Egyetem, Varga Judit a Miskolci Egyetem alapítványi kuratóriumának az elnöke.
A miniszter kijelentésének időzítése érdekes, hiszen épp az Erasmus-ügy kellős közepén érkezik, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a modellváltáson keresztül ment felsőoktatási intézmények diákjait hátrány éri, mivel a kormány az Európai Unió számára nem elfogadható struktúrát és vezetést valósított meg ezeknél az intézményeknél.
Címlapkép forrása: MTI/Vasvári Tamás