Előfizetői tartalom

Veszélyes szintre romlott a levegő minősége Magyarország több pontján: itt a legrosszabb a helyzet

Portfolio
A téli fűtési szezon kezdetével az elmúlt napokban országszerte jelentősen romlott a levegő minősége. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ adatai szerint négy városban már veszélyes, tizenháromban pedig egészségtelen a levegő a fokozódó lakossági fűtés és a kedvezőtlen meteorológiai viszonyok miatt - írta a NNYGYK.

A legrosszabb helyzet Kazincbarcikán, Miskolcon, Sajószentpéteren és Salgótarjánban alakult ki, ezekben a városokban a levegőminőség a veszélyes kategóriába került. Egészségtelen minősítést kapott többek között Ajka, Békéscsaba, Eger, Győr, Kaposvár, Nyíregyháza és Sopron is a Levegőhigiénés Index értékelése alapján. További tizenhárom településen kifogásolható...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés