Előfizetői tartalom

Vitézy javaslata zöld utat kapott – vizsgálják a budapesti zebrák erősebb kivilágítását

Portfolio
Ellenszavazat nélkül fogadta el a Fővárosi Közgyűlés Közlekedési és Városfejlesztési Bizottsága azt az indítványt, amely a budapesti gyalogátkelőhelyek jobb megvilágítását célozza. A javaslatot Vitézy Dávid, önkormányzati képviselő terjesztette elő, aki szerint a fővárosnak ezen a területen is érdemes lenne követnie a nyugat- és közép-európai példákat.

Vitézy Dávid a bizottsági üléshez kapcsolódó, Facebookon közzétett videójában arról beszélt: tapasztalatai szerint Budapesten ma még nem jellemző az a világítástechnikai kiemelés, amely Ausztriában, Németországban vagy Csehországban már bevett gyakorlat. Ezekben az országokban a gyalogátkelőhelyeket gyakran felülről, külön LED-es lámpákkal világítják meg, szinte...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés