A cikk eredeti változata a The Economistban jelent meg.
A "Robin Hood típusú állam", amely a gazdagoktól veszi el a pénzt, hogy a szegényeknek adhassa, nyilvánvalóan csábító dolog. A fejlett világ kormányai pénzszűkében vannak. A költségvetéseket örökölt adósságok, az elöregedő társadalmak és a védelmi kiadások növelésének szükségessége terhelik.
Ugyanakkor kevés politikus meri megemelni a széles bázisú adókat egy olyan időszakban, amikor a választók – a 2020-as évek elejének magas inflációja után – a megélhetési költségek miatt aggódnak. A szárnyaló tőzsdék eközben megerősítették azt az elképzelést, hogy az egyenlőtlenség túl nagy. És mindig jól hangzik azt mondani, hogy majd valaki más állja a számlát.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja 2 990 forint. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29 845 forint, az éves előfizetés keretében tehát 10 havi díjért cserébe 12 havi szolgáltatást kapnak olvasóink. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!
