Előfizetői tartalom

Huszonöt éve nem láttunk ilyet: óriási a lyuk a költségvetésben - Meg is van, mi okozta a bajt

Miközben az államháztartás központi alrendszerének bevételi oldala idén februárban közel 12%-kal volt magasabb, mint 2025 februárjában, a kiadások is felrobbantak egy év alatt - derül ki a költségvetés részletes második havi pénzforgalmi adataiból. Az adatokból pedig kitűnik: rengeteg egyedi tétel tolta felfelé februárban az államkassza kiadási oldalát, amelyről a kormány határozottan azt üzeni: nem osztogatásról és nem is választási költségvetésről van szó. Szintén aggasztó, hogy fogyasztáshoz kapcsolt adók idén februárban már visszaestek az egy évvel ezelőtti összeghez képest.

Csúnyán indult a 2026-os költségvetés, a februári adatok alapján legalábbis mindenképp. A két héttel ezelőtt megjelent előzetes adatok alapján már kijelenthető volt, hogy szinte példa nélküli volt, ami a második hónapban a büdzsével történt: 2139 milliárd forint volt a deficit, ami az elmúlt 25 év második legnagyobb havi hiánya. Hétfő délelőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés