Előfizetői tartalom

Fontos szerződést hosszabbítottak meg a mobilszolgáltatók - Ez minden előfizetőt érint

Portfolio
Legalább 2042-ig a jelenlegi hazai mobilszolgáltatóknál marad a 2100 MHz-es frekvenciasáv használati joga. A Magyar Telekom, a Yettel és a One sikeresen megegyezett a hírközlési hatósággal a 4G és 5G hálózatok működéséhez elengedhetetlen frekvencialicencek meghosszabbításáról - írta meg a hwsw.

A frekvenciahasználati jogosultságok eredetileg csak 2027 júniusában jártak volna le. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) azonban jóval a határidő előtt, már idén februárban megkezdte az egyeztetéseket a cégekkel. Az elmúlt években nem jelent meg új szereplő a magyar piacon. Mivel az érintett sáv stratégiai fontosságú a mobilszolgáltatók számára, a megállapodás...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés