Előfizetői tartalom

Üzent a MÁV: nem kell visszafizetni a tévesen kiutalt késési kompenzációt

Portfolio
A vasárnapi óraátállítás követő első néhány órában – informatikai hiba miatt – az egyébként pontosan közlekedő vonatok esetében 60 perces késést érzékelt és jelzett a MÁV-csoport utastájékoztatási rendszere. Emiatt tévesen az érintett utasoknak elutalták a késési biztosítás alapján járó kompenzációt, de ezt a vasúttársaság közleménye szerint nem kell visszafizetni.

A hibát a MÁV-csoport szakemberei a vasárnap délelőtti órákban elhárították, a késési biztosítás rendszere azóta újra a valós adatok alapján működik – írja a MÁV. Megjegyzik, Csepreghy Nándor, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) miniszterhelyettesének utasítására azoknak az utasoknak, akik a pontosan közlekedő járatuk ellenére is visszakapták...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés