Előfizetői tartalom

Globális harc indult az üzemanyagokért – Aki lemarad, kimarad

Az iráni háború nyomán nemcsak a nyersolaj ára lőtt ki, hanem a finomított termékek felára is, miközben a forint gyengülése tovább növeli a hazai költségeket. A magyar autós ebből egyelőre keveset lát: az ársapka elrejti az árrobbanást, a feszültség viszont egyre gyakrabban a kutaknál bukkan elő mennyiségi korlátozások formájában. Közben Európától Ázsiáig sorra jönnek a beavatkozások, a tankerek pedig már útközben is irányt váltanak, miután beindult a harc az üzemanyagokért. A kérdés így már nem csak az, mennyibe kerülne a benzin és a gázolaj ársapka nélkül, hanem hogy egy elhúzódó ellátási sokkban meddig képes Európa – és benne Magyarország – egyáltalán biztosítani a dízel folyamatos megérkezését.

Így robban(na) az üzemanyagok ára Az iráni háború kezdetét követően valósággal felrobbant a nyersolaj ára, de a várható ellátási szűkösséget árazva az olajtermékek finomítói prémiumai is kilőttek. Ha ezekhez hozzátesszük még a forint gyengülését a dollárral szemben, akkor nem meglepő, hogy a hazai üzemanyagárak az egekbe szöktek. ...Vagyis szöktek volna, de március...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés