Előfizetői tartalom

Felprédálják a Gazprom utolsó európai maradványait – eurómilliárdos üzlet bukott a felszínre

Portfolio
Németország megkezdi az orosz Gazprom 2022-ben államosított német leányvállalatának privatizációját. A Sefe névre átkeresztelt cég egy tőkeemelés során akár 2 milliárd euró friss forrást is bevonhat. A német kormánynak az uniós előírások értelmében 2028 végéig a vállalat legalább 75 százalékos részesedésétől meg kell válnia - jelentette a Financial Times.

Energy Investment Forum 2026Az energiaszektor csúcsvezetői egy helyen: stratégiai válaszok versenyképességről, beruházásokról, szabályozásról és az energetikai jövőjéről.Információ és jelentkezésA Sefe (Securing Energy for Europe) – korábban Gazprom Germania – az Ukrajna elleni orosz invázió nyomán került a német állam tulajdonába. A vállalathoz földgáztárolók...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés