Előfizetői tartalom

Több mint 2600 milliárd forint közpénz vándorolt magántőkealapokba

Portfolio
2645 milliárd forintnyi közpénzről kötöttek befektetési kötelezettséget magántőke- és egyéb alternatív alapokba állami szereplők 2013 óta, a kihelyezések közel 90 százaléka az MFB-csoporttól érkezett, derül ki a Transparency International Magyarországhoz eljuttatott közérdekű bejelentésből. A korrupciókutató szervezet szerint a legnagyobb haszonélvező Tiborcz István Gránit Alapkezelője, ahova 308 milliárd forint áramlott, miközben a kihelyezések csúcsidőszakai a Covid-járvány alatti 2021 és a választás előtti 2025 voltak.

Minden eddigi becslésnél nagyobb volumenű állami tőkealap-finanszírozás körvonalai rajzolódnak ki a Transparency International (TI) Magyarország által csütörtökön közzétett adatokból. A szervezethez egy közérdekű bejelentés nyomán került olyan dokumentum, amely szerint négy állami szereplő, az NTH Nemzeti Tőkeholding Zrt., a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt., az MFB Invest...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés