Előfizetői tartalom

Döntött az OPEC+ az olajkitermelésről, de az iráni konflikus mindent felülírhat

Portfolio
Az OPEC+ újabb szerény kitermelésnövelésről dönt vasárnap, az emelés azonban a gyakorlatban mindaddig csak papíron marad, amíg az amerikai–iráni háború megbénítja a Perzsa-öböl olajszállítmányait - írja a Reuters.

A hírügynökség értesülése szerint hét OPEC+-tagállam állapodott meg arról, hogy júniusban napi mintegy 188 ezer hordóval emelik a kitermelési kvótákat. Ez már a harmadik egymást követő havi növelés. A lépés azt hivatott jelezni, hogy a csoport kész a kínálat bővítésére, amint a konfliktus véget ér. A döntést az sem befolyásolta, hogy az Egyesült Arab Emírségek...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés