Előfizetői tartalom

Ma választ új elnököt a Magyar Tudományos Akadémia

MTI
Ma választ új elnököt a leköszönő Freund Tamás helyére a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) közgyűlése. Az új elnök személyének kérdése azért is hangsúlyos, mert Magyar Péter leendő miniszterelnök azt ígérte, az MTA visszakapja a kutatási hálózat feletti ellenőrzést és az állam középtávon a GDP 2%-ára, majd később 3%-ára emeli a K+F ráfordításokat.

A közgyűlés tagjai kedden döntenek az új főtitkár és főtitkárhelyettes, az alelnökök és az elnökségi tagok személyéről is. Az MTA új tisztségviselőit 9.30 órától zárt ülésen választják meg. Az akadémia elnöki posztjára Borhy László régész, Miklósi Ádám biológus, Perczel András kémikus és Pósfai Mihály geológus nevét terjeszti a közgyűlés elé a jelölőbizottság....

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés