FONTOS A kétharmad csapdájába került Magyarország – Így lehetne 36 év után végleg lezárni a rendszerváltást
 
Előfizetői tartalom

Megválasztották a Magyar Tudományos Akadémia új elnökét

Portfolio
A Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlése keddi ülésén megválasztotta az MTA új vezetőit. Az Akadémia 22. elnöke a Pósfai Mihály geológus lett, aki szakmai munkájának nagy részét az ásványok kutatásával töltötte. Pósfai programterve meglehetősen ambiciózusnak tűnik, több rövid futamidejű kutatási pályázatot ígér az innováció támogatására, a kutatói életpályát is célzottabban támogatná és az MTA társadalmi tájékoztató funkcióját is digitális tartalmakkal erősítené.

Kedden választották meg a Magyar Tudományos Akadémia élére Pósfai Mihályt, aki programjában alapvetően a folytonosság és az intézményi alkalmazkodás kettősségére épít. Az elnöki koncepció kiindulópontja, hogy az Akadémia stabil küldetéssel rendelkezik, ugyanakkor egy gyorsan változó tudományos és politikai környezetben kell működnie, ahol egyszerre jelentkeznek globális...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés