FONTOS Tényleg baj van Brüsszel nyugdíjjavaslataival
 
Előfizetői tartalom

Évi 100 millió forint egyetlen orvosnak, 211 millió Balásy cégének: az egykori vezető kitálalt az állami meddőségi rendszer rejtett pénzszivattyújáról

Portfolio
Az 1992-ben alapított Kaáli Intézet egykori vezetője, Kaáli-Nagy Géza szerint az állam rossz gazdája a meddőségi kezelésekkel és asszisztált reprodukcióval foglalkozó intézeteknek: a központosított rendszer az elmúlt fél évtizedben minden korábbinál több közpénzt emésztett fel, miközben nem tudott jobb szakmai eredményeket felmutatni - jelentette a 24.hu. A professzor Balásy Gyula egyik cégét, a New Land Mediát is megemlítette, szerinte 2023 novemberében 211 millió forintot kapott Balásy cége, pedig "az állam az ide áramoltatott pénzt kezelésekre szánta, nem pedig kiszivattyúzásra".

A Kaáli Intézet országos hálózatát 2019-ben vásárolta fel az állam, majd a szektor többi magánintézetével együtt beolvasztotta az állami tulajdonú Dunamenti REK Kft.-be. Az ATV Egyenes beszéd című műsorában megszólaló Kaáli-Nagy Géza szerint a rendszerben komoly pazarlás zajlik. Ennek illusztrálására több példát is említett, köztük egy olyan tanácsadói szerződést...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés