Előfizetői tartalom

Megviselte az 1,7 milliárd forintos botrány, távozik a Győr-Szol vezére

Portfolio
Lemondott Sárkány Péter, a győri városüzemeltetésért felelős önkormányzati nagyvállalat, a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója. Távozásának hátterében a polgármesterrel megromlott viszonya, valamint az 1,7 milliárd forintos hiány miatt kirobbant botrány áll; a cégvezető végkielégítés nélkül hagyja el a vállalatot – írja a Telex. A Győr-Szol ügyében már a rendőrség is nyomoz.

A pénteki igazgatósági ülésen egyhangúlag fogadták el a vezető lemondását, Sárkány Péter vezérigazgatói megbízása szombaton megszűnik, az igazgatósági elnöki tisztségétől pedig hivatalosan júniusban válik meg. Döntését fizikai és lelki kimerültséggel, illetve azzal indokolta, hogy nem akarja gátolni a cég további működését. Mivel a felmondást ő adta be, végkielégítésre...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés