Előfizetői tartalom

Nagyon súlyos vádakat fogalmaztak meg a Netflix gyakorlata kapcsán

Portfolio
Ken Paxton texasi főügyész hétfőn pert indított a Netflix ellen. Azzal vádolja a streamingszolgáltatót, hogy hozzájárulás nélkül gyűjtötte a felhasználók – köztük a gyerekek – adatait, emellett szándékosan függőséget okozó platformot épített ki.

A texasi kereset szerint a Netflix éveken át félrevezette a fogyasztókat. Azt állították, hogy nem gyűjtenek és nem is osztanak meg felhasználói adatokat. A valóságban azonban folyamatosan nyomon követték a nézők szokásait és preferenciáit. Ezeket az információkat később adatkereskedőknek és reklámtechnológiai vállalatoknak adták el, amivel évente több milliárd dolláros...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés