Előfizetői tartalom

Kiszivárgott értesítés: 48 órán belül elfogyhat a Molnak felszabadított dízeltartalék

Portfolio
Az Mfor értesülései szerint szerdára kifogyhat a stratégiai tartalékból származó dízel, ezért a Mol csütörtöktől már hatósági áron szolgálja ki a kiskereskedőket. A kisebb benzinkutaknak ugyanazon az áron kell továbbadniuk az üzemanyagot a fogyasztóknak, ami gyakorlatilag lenullázza az árrésüket, és sok szereplőt veszteséges működésre kényszeríthet.

A lap által megszerzett levél szerint a Mol arról tájékoztatta a kisebb kutak tulajdonosait, hogy május 13. éjfélre kimerülnek a számára felszabadított stratégiai készletei a dízelből. Gépész László, a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke az Mfornak azt mondta, hogy nemcsak a dízel, hanem a stratégiai tartalékból származó benzin is fogyóban van. Hozzátette:...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés