Előfizetői tartalom

MTA-elnök: Számomra nincs jelentősége annak, hogy van-e bármilyen rokoni kapcsolatom a belügyminiszterrel

Portfolio
A Magyar Tudományos Akadémia nyitott az elcsatolt kutatóintézetek befogadására – derült ki Pósfai Mihály, a szervezet új elnökének telexes interjújából. Az elnök arról beszélt, hogy a korábbi kormányzat ritkán fordult az MTA-hoz szakpolitikai tanácsért, és akkor sem tűnt úgy, mintha figyelembe vették volna, amit mondanak. Ezzel szemben az uniós intézmények sokszor fordultak hozzájuk. Úgy gondolja, hogy nem lenne szerencsés, ha az ő személyén múlna az Akadémia és a kormány viszonya, nem fog azzal kilincselni, hogy ő a belügyminiszter nagybátyja, ezért számára ennek nincs is jelentősége.

HUN-REN Pósfai az MTA-tól elcsatolt kutatóintézetek jövője kapcsán azt mondta, hogy "a választás, a tudományért felelős miniszter hozzáállása és a kutatóintézetek mindkét csoportjának deklarált csatlakozási szándéka után ez már nem kérdés többé, az Akadémia természetesen nyitott az intézetek befogadására." Később egyértelművé tette, hogy Én azt szeretném...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés