Érthető módon nagy figyelmet kapott az Ipari Energiafogyasztók Fórumának (IEF) lapunk által is ismertetett koncepciója, melyben az érdekvédelmi szervezet a magyar iparvállalatok európai összevetésben is jelentős energiaköltségeinek csökkentésére kínál megoldásokat. A hazai napelemes iparág nagy részét tömörítő Magyar Napelem Napkollektor Szövetség (MNNSz) szerint ugyanakkor a javaslatcsomag szakmai szempontból több ponton árnyalásra szorul – különösen a KÁT-rendszer 2026-os tényleges költségvonzatát, a 2022-es rendszerhasználati díjugrás hátterét és a piaci befektetők kiszorulásának valós okait illetően. Ezért az MNNSz konkrét reformjavaslatokat is tartalmazó szakmai válaszcikkben reagált az IEF koncepciójára, amelyet az alábbiakban ismertetünk annak érdekében, hogy az ellenoldali érvelés is nyilvánosságot kapjon.
AI in Energy 2026Információ és jelentkezés Nem a KÁT a bűnös – a valódi energiaköltség-növelőket kell megnevezni Az Ipari Energiafogyasztók Fóruma (IEF) fontos és időszerű kérdést tett az asztalra: Magyarország iparvállalataira valóban európai összehasonlításban is kiemelkedően magas energiaköltségek nehezednek, és ez rontja versenyképességünket. (A cikk az Ipari...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés