Előfizetői tartalom

Rendőrök szálltak ki a Győr-Szolhoz, dagad a győri lakásalap-botrány

Portfolio
Rendőrségi nyomozás indult a Győr-Szol Zrt.-nél abban az ügyben, ahol a gyanú szerint kilenc hónap alatt legalább 1,7 milliárd forint tűnt el a helyi önkormányzati lakásalapból. A hatóságok szerda délelőtt jelentek meg adatgyűjtés céljából az önkormányzati cégnél. A vállalat vezérigazgatója néhány nappal ezelőtt váratlanul lemondott a posztjáról, ráadásul mindeközben egy másik városi cég, a Győr Projekt Kft. gyanús szerződései miatt is nyomozás folyik - adta hírül a Telex győri tudósítója.

Pintér Bence, Győr polgármestere szerda délelőtt jelentette be a nyomozók megjelenését a Győr-Szol épületében. Ezt az értesülést később belső források is megerősítettek. A botrány még februárban robbant ki: a polgármester ekkor tett feljelentést a mintegy 1,7 milliárd forintos vagyoni hátrány miatt. Bár a cégvezetés határozottan tagadta a pénz eltűnését, magyarázataik...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés