Előfizetői tartalom

Véget ér a rendeleti korszak Magyarországon

Portfolio
Hat év után megszűnik a veszélyhelyzetre épülő rendeleti kormányzás Magyarországon, de a kétharmados felhatalmazás továbbra is széles mozgásteret biztosít a frissen felálló Tisza-kormánynak.

Hat év után hivatalosan is véget ért Magyarországon a veszélyhelyzetre épülő rendeleti kormányzás, amely a koronavírus-járvány, majd az ukrajnai háború miatt adott rendkívüli jogköröket az Orbán-kormánynak. A különleges jogrend megszűnésével a kabinet elveszíti azt a lehetőséget, hogy széles körben parlamenti jóváhagyás nélkül, rendeletekkel írjon felül...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés