Előfizetői tartalom

Fontos egyeztetésen van túl Tanács Zoltán

Portfolio
Megkezdődtek az egyeztetések a magyar kutatóhálózat jövőjéről. A folyamat első lépéseként megállapodás született Pósfai Mihállyal, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) júniusban hivatalba lépő elnökével. A felek rögzítették: a tudományos közösség bevonása és a kutatóhálózat függetlenségének megőrzése elengedhetetlen - írta a Facebookon Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter

Az Akadémia székházában tartott találkozón a felek megerősítették együttműködési szándékukat. Kiemelték, hogy a tudománypolitika legfontosabb döntéseit csak a szakmai közösséggel folytatott érdemi párbeszédre alapozva szabad meghozni. Egyetértettek abban, hogy a kutatóhálózat függetlensége olyan alapvető érték, amelyet a jövőben is védeni és erősíteni kell....

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés