Előfizetői tartalom

Kordonbontásba kezdett Magyar Péter - Megnyitják a Karmelitát

Portfolio
Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy lebontatja a 2021 óta a Karmelita kolostort az emberektől elszeparáló kordont. A munkát Vitézy Dávid közlekedési és Pósfai Gábor belügyminiszterrel közösen kezdték meg. A hétvégére megnyitják a Karmelita palotát és a korábbi propagandaminisztérium épületét is a nyilvánosság előtt, időpontot a szabadkarmelita.hu oldalon lehet foglalni. A kormány emellett áttekinti a várnegyedi kormányzati épületek funkcióit, a félbehagyott építkezéseket pedig befejezik.

2021 óta áll a kordon, amely elszeparálja a Karmelitát az emberektől. A Tisza úgy döntött, hogy lebontják azt. Ezt a munkát kezdték meg Vitézy Dávid közlekedési és Pósfai Gábor belügyminiszterrel. Volt hasonló kordon a Kossuth téren is 2006-ban, akkor még Gyurcsány Ferenc regnálása alatt. Magyarországon közintézmények körül nincs helye kordonoknak - mondta Magyar...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés