Előfizetői tartalom

Meglépte az Egyesült Államok: lejárt a kulcsfontosságú engedély, drasztikus fordulat jöhet az orosz olaj körül

Portfolio
A Trump-kormányzat hagyta lejárni azt a szankciós mentességet, amely lehetővé tette egyes orosz nyersolajszállítmányok megvásárlását. Tette ezt annak ellenére, hogy az iráni háború és a Hormuzi-szoros gyakorlati lezárása komoly globális ellátási zavarokat okoz - tudósított a Bloomberg.

A mentesség lejártával gyakorlatilag véget ért az a rövid időszak, amelyben Washington enyhített az orosz olajra vonatkozó szankciókon. Az amerikai adminisztráció márciusban adta ki az első felmentést, majd áprilisban a másodikat. Mindkettő kizárólag a már tankerekre rakodott orosz nyersolajra vonatkozott. Az intézkedés az európai szövetségesek körében komoly ellenérzéseket...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés