Előfizetői tartalom

Megszólalt Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Honvédelmi Minisztérium gigaszerződéséről, szerinte nem volt köze a választásokhoz

Portfolio
A leköszönt honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf szakmai okokkal és nemzetbiztonsági érdekekkel magyarázza azt az 1311 milliárd forintos keretszerződést, amelyet a tárca alig egy hónappal a választások előtt kötött a 4iG-vel. Kiemelte, hogy évente "csak" 100 milliárdos összegről van szó, és szerinte a szerződés felmondása komoly nemzetbiztonsági hátrányt okozna.

A hatalmas összegű, tíz évre szóló keretszerződést március közepén írta alá a Honvédelmi Minisztérium és a tőzsdén jegyzett 4iG űr- és védelmi technológiai cég. A nyilvánosság számára az üzlet egészen a kormányváltást követő átadás-átvételig ismeretlen volt. Ekkor derült ki az is, hogy a szolgáltató már be is nyújtott egy 38 milliárd forintos előlegszámlát....

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés