Előfizetői tartalom

Magyar Péter Krakkóból: teljesen normális, hogy visszahívjuk azokat a nagyköveteket, akik "nem tettek túl sokat"

Portfolio
Magyar Péter miniszterelnök első hivatalos külföldi útján Lengyelországba látogatott, ahol a krakkói Wawel székesegyház előtt tartott sajtótájékoztatót. A miniszterelnököt hat miniszter kíséri el az útra, a delegáció tagjaként már jelen van a helyszínen Orbán Anita, Tarr Zoltán és Vitézy Dávid is. Magyar Péter holnap Donald Tusk lengyel miniszterelnökkel, a köztársasági elnökkel, a szejm és a szenátus vezetőjével, valamint Lech Wałęsával is tárgyal. A lengyel utat követően a magyar kormányfő Bécsbe utazik tovább, ahol az osztrák kancellárral és elnökkel is találkozni fog. A Tisza-kormány a visegrádi kapcsolatok fellendítésére készül, miközben Magyar Péter azt is megüzente: nem maradhatnak pozícióban azok a nagykövetek, akik nem tettek túl sokat Magyarország nemzetközi kapcsolatainak fejlesztéséért.

Élőben beszél Magyar Péter a krakkói Wawel székesegyház elől, a miniszterelnök Orbán Anita, Tarr Zoltán és Vitézy Dávid társaságában jelent meg az épület előtti téren. Szondi Vanda kormányszóvivő is a helyszínen van, ő segít a sajtótájékoztató levezénylésében. Magyar Péter első hivatalos miniszterelnöki utazása a lengyelországi út. Magyar Péter kiemelte:...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés