Előfizetői tartalom

Készül a mesterterv: drasztikusan megvágnák a villamos energia adóját, milliók járhatnak jól

Noha az iráni háború kitörését követően az Európai Unióban kilőttek az elektromosautó-értékesítések az olaj- és üzemanyagárak megugrásának hatására, az európai autógyártók a villamos energiát terhelő adók csökkentését sürgetik az e-mobilitás elterjedésének felgyorsítása érdekében. Az iparág érvelése szerint a nyilvános és otthoni töltési költségek mérséklése világos jelzés lenne, amely biztosíthatná, hogy a villanyautók stabilan, hosszú távon is megfizethetőbb alternatívát jelentenek a belsőégésű motorokkal szemben. Az autógyártók és az áramot terhelő adók mérséklését sürgető többi iparág lényegében nyitott kapukat dönget, mivel az Európai Bizottság elkötelezettnek tűnik az iránt, hogy a villamos energia adója alacsonyabb legyen, mint az olajé és a gázé.

Jöhet az adócsökkentés Az európai autógyártók értékesítési adatai szerint márciusban 48,9%-kal adtak el több akkumulátoros elektromos autót az EU-ban, mint egy évvel korábban (Magyarországon a bővülés 35% volt), miközben a teljes újautópiac összességében csak 12,5%-kal nőtt. A benzin és dízel üzemanyagárak áremelkedése tehát már most is vonzóvá teszi az elektromos...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés