Előfizetői tartalom

Megtörte a csendet a kegyelmi ügy kulcsfigurája: kimondta, ki támogatta a kérvényt

Portfolio
Kizárólag saját elhatározásából, nyomatékosan kérte Novák Katalin akkori köztársasági elnöktől K. Endre kegyelmét Balog Zoltán. A református püspök elismerte, hogy egyszemélyben ő lobbizott az elítéltért. Egyúttal határozottan cáfolta, hogy a döntésben bármilyen szerepe lett volna a kormánynak vagy Orbán Viktor miniszterelnöknek - közölte a Telex.

A volt miniszter nyilatkozatban erősítette meg, hogy miután K. Endre felesége segítséget kért tőle, ő maga járt közben az államfőnél. Balog elismerte Schanda Tamásnak, Novák Katalin korábbi kabinetfőnökének az állítását. E szerint valóban kifejezetten sürgette a kegyelem megadását. Erre a megszólalásra azért volt szükség, mert az újonnan nyilvánosságra került...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés