Párhuzamosan kell felépíteni az új egészségügyi intézményrendszert és kezelni a hazai egészségügyben már zajló válságot – hangzott el az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének budapesti konferenciáján. Ilku Lívia államtitkár az önálló gyógyszerhatóság és az egészségbiztosítási pénztár (a korábbi OGYI és OEP) újraélesztését, valamint nyitott partnerséget ígért az ágazatnak. Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy a rendszer már most az összeomlás szélén áll. Emiatt az alapellátás megerősítésére, a szakdolgozói bérek rendezésére és a fenntarthatatlan kórházi struktúra azonnali átalakítására van szükség - számolt be a Népszava.
Private Health Forum 2026Új lehetőségek a magyar egészségügy előtt - De mégis mihez kezd ezzel a magánegészségügyi szektor? Jubileumi konferenciánkon kiderül.Információ és jelentkezésIlku Lívia, az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára első nyilvános szereplésén bejelentette, hogy a jövőben a gyógyszerügy és a finanszírozás felügyelete is hozzá...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés