Előfizetői tartalom

Megjött a laboreredmény: azt mondták, csak ártalmatlan festék, de mérgező anyagot mutattak ki a vízben

Portfolio
A Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület megkapta a május 5-én, a CATL akkumulátorgyár 2-es kapuja előtt felbugyogó zöld folyadékból vett minta laboratóriumi eredményét. Tárkányi Zsolt, a Tisza-kormány államtitkára, valamint Debrecen parlamenti képviselője arra hívta fel a figyelmet az adatok kacpcsán, hogy magzatkárosító NMP-oldószert és más vegyi anyagokat is kimutatott a civilek által megrendelt vizsgálat.

A politikus emlékeztet Facebook-posztjában arra, hogy aznap a gyár vezetése színezett víz használatáról adott tájékoztatást, amit a katasztrófavédelem mobil laborja megerősített. Az egyesület is azt idézi fel, hogy a gyár vezetése és a helyi hatóságok akkor azt kommunikálták, hogy csupán egy ártalmatlan ételfestékkel végzett nyomáspróbáról van szó, a kiömlött víz...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés