Előfizetői tartalom

Eldőlt: hatalmas kínai autógyárat bukott Magyarország, máshová megy a BYD vetélytársa

MTI
A kínai SAIC Motor a spanyolországi Galíciában építi fel első európai elektromosautó-gyárát. A 200 millió eurós beruházás több mint 2300 új munkahelyet teremt a térségben, az új üzem éves kapacitása pedig elérheti a 120 ezer járművet.

Az üzem építése a tervek szerint 2027-ben kezdődik, a termelés pedig 2028 végén indulhat el a ferroli kikötő és As Pontes között kijelölt területen. A projekt részeként a kikötő közelében egy jármű-összeszerelő és logisztikai ipari parkot is kialakítanak. A galíciai tartományi vezetés stratégiai fontosságúnak tartja a fejlesztést, ezért vállalta az engedélyezési...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés