A Tisza párt által beígért kata-visszahozatal egyre konkrétabb formát ölt: Kármán András pénzügyminiszter az Országgyűlésben már részleteket is elárult a tervekről. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara most közzétett vitaanyagában öt fő javaslati alternatívát vázolt fel az adónem újraszabályozásához. A kamara elemzése részletesen feltárja a 2013-ban bevezetett kata korábbi visszaélési csatornáit – a munkabér katás számlázásától az osztalékkivételen át a fiktív számlázásig –, amelyek a költségvetésnek komoly bevételkiesést okoztak. Az MKIK szerint a 2022-es reform ugyan indokolt volt, de túl szigorúra sikerült, és sok valódi mikrovállalkozót is kiszorított a rendszerből, ezért a legfontosabb kérdés most az, hogy az újranyitás mellett hogyan lehet megelőzni a korábbi hibákat. A szervezet közleményéből az is kiderült, hogy a dokumentumot megküldték a Pénzügyminisztérium részére.
Megindult a gondolkodás Régóta ismert ígéret a Tisza részéről, hogy visszahoznák a katát (már a választások előtt is ismert volt ez a vállalás), Kármán András pénzügyminiszter ezt meg is erősítette a parlamenti bizottsági meghallgatásán, és most hétfőn pedig az Országgyűlésben képviselői kérdésre válaszolva árult el bizonyos részleteket a tervekről. Ezek szerint...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés