Előfizetői tartalom

Vitézy Dávid bejelentette, hova és milyen új vonatokat vásárolnak

Portfolio
Magyarország a hamarosan felszabaduló uniós támogatásokból 35 új InterCity-motorvonatot szerezhet be, amelyek a legfontosabb fővonalakon állhatnak forgalomba a következő években – jelentette be Vitézy Dávid közlekedési miniszter, aki szerint a MÁV mélyrepülésének egyik fő oka a járműhiány volt, amelyet Lázár János 2022-es beszerzési leállítása tovább súlyosbított. Az új, akadálymentes és klimatizált szerelvények országosan is érezhető flottacserét jelenthetnek az IC-közlekedésben.

A megkötött, 16,4 milliárd eurós uniós megállapodás eredményeként Magyarország sok év után újra teljesen új motorvonatokat vásárolhat: az egyezség értelmében EU-s forrásokból legalább 35 új InterCity-motorvonatot szerezhetnek be, ami országosan is érezhető flottacserét jelenthet az IC-közlekedésben – közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés